Plány jsou od toho, aby se měnily!

14.02.2012 18:16

Oslavy, exponáty a jiná blízká setkání.

 

Člověk míní, zaměstnavatel mění. Tak se stalo, že Ajka s Cappym přišli o své slíbené lítání po výběhu. Zuzka sice měla celý den vono, v práci ale nastala krizovka a ona pak chudera namísto odpočinku a výletu se psem lítala kolem počítače a telefonu a zachraňovala, co se dalo. Ajka ale nakonec o své řádění nepřišla. Při příležitosti Apinových šestých nalezenin jsme totiž s Ajkou byly pozvány na oslavu tohoto významného výročí. Nakonec psíci oslavu změnili na lítačku po zahradě, což se setkalo s obrovským nadšením u Ajky a Fida, ale současně s poměrně velkým nezájmem ze strany samotného oslavence... Ajka a Fido řádili jak o život a jako vždy zatímco Ajka se stále ještě rozehřívala, Fido už začínal mít lítačky dost a bylo pak těžké Ajce vysvětlit, že nemá pokračovat v řádění uvnitř domu, ale že se má naopak zklidnit a nachystat na cestu dom. :-D Apinek pak dostal od Terky úžasný párečkový "dort", tak mu snad přestalo vadit, že musel mrznout na zahradě, než se ti dva malí puboši vylítají. Na závěr návštěvy mě ještě vyučil Fido... Jsem už tak zvyklá na to, že si Ajka nedovolí sama vzít nalezené mlsíky nebo jídlo, že jsem nechala batoh s otevřeným pamlskovníkem bez dozoru položený na zemi v chodbě. Fido nelenil a mlsíky si vyčmuchal a když jsem zpozorněla že "co to ten Fido s kocourem dělají?", už byl pamlskovník dočista vylízán. :-) Fido zabořil čumák do pytlíku a kocour hbitě lovil, co Fidovi vypadlo z tlamičky bokem. Joooooo, člověk musí být pořád ve střehu!

Jak ti dva splašenci lítali u Terez na zahradě si můžete prohlédnout na fotkách a videu na rajčeti.

V pátek po práci jsme se rozhodli vzdělávat. No dobře, až tak žhavé to nebylo, ale jeli jsme se podívat do Olympie na výstavu zvířat z doby ledové. A protože psíci jsou v Olympii povoleni, šla Ajka s námi. První zvířata, která jsme potkali, byly pravěké hyeny, které Ajku poněkud vyděsily... Ale pak pochopila, že nejsou živé, a když jsem jí ani nedovolila jít si exponáty očuchávat a celkově zkoumat, rezignovala a už se zajímala spíš o to, kde by si co počuchala a s kým by se seznámila. Dětí bylo kolem plno, tak byla Ajka ve svém živlu a za chvilku byla ucaprtaná, jako bychom ušli dvacet kilometrů. :-) Radovan nafotil i nějaké fotky, tak můžete mrknout, jaké "drobečky" jsme potkali.

Když už jsme tak u těch mamutů, vyrazili jsme o víkendu do restaurace Mamut, a vzápětí na návštěvu na Lesnou. Čita nás překvapila, tentokrát dokázala akceptovat přítomnost Ajky v jedné místnosti s ní a obě holky byly naprosto v pohodě. Ajka zůstala podle povelu na místě, takže Čitu nijak nerozhazovala ani neprovokovala a naše stará paní kočka se tetelila na křesle a s císařským nadhledem všem kočkám vlastním přehlížela svou strakatou "poddanou" jako by tam snad ani nebyla. :-D Celkově Ajka začíná chápat, že si s kočkama nemá hned hrát, ale má zůstat na místě a v klidu si je očuchávat a nechat se očuchat. Asi jí začíná docházet, že většina koček na rychlejší psí pohyb reaguje úprkem a pak má Ajka po čuchání. Dokonce jsme jeden den o víkendu při ranní procházce potkaly starou ostřílenou mourovanou kočku odpočívající u zdi domu (přiznávám, že já i Ajka jsme si jí všimli až na metr od ní, zatímco kočka o nás evidentně věděla dávno, ale nestály jsme jí za jediný pohyb) a přísahala bych, že byla Ajka tak překvapená, že se lekla! Ale nedala to na sobě znát a hrála divadýlko o tom, že zrovna tahle kočka ji vlastně vůbec nezajímá. :-D Asi hned nevěděla, jak by se vlastně měla v takové situaci zachovat. ;-)

Ajka se rozpomněla na své vlčí předky a věrna vlčímu kalendáři, rozhárala se v půlce února (počkala si až bude mít po výstavě, chytrá holka!). Čímž pádem ale zas přijdeme o dlouho plánovaný výlet za kamarády do Habrovan, protože jak Terka pravila, Apin by byl na vycházce s háravkou bez problémů, už je to starý mazák, ale puboš Fido je momentálně ve stadiu, kdy se snaží nakrývat i kocoura, takže by taková vycházka asi za moc nestála... :-D Budeme muset vymyslet jinou vycházku, bez psích kluků. Konečně polevily mrazy, tak už se bude chtít vycházkovat i paničce, i když je pravděpodobné, že dlouho očekávané sněžení (ano opravdu, i v Brně je malá souvislá vrstvička sněhu!:-D) se zřejmě brzy změní v déšť, jak je u nás zvykem... Krom toho, Ajka má teď kromě lítání s klacíkem v tlamě nebo shrnování sněhu čumákem zájem hlavně na tom, aby velice důkladně přečetla všechny psí vzkazy po cestě a měla tak přehled o potenciálních ženiších. Takže stejně asi daleko nedojdem! ;-)