Na skok v Českém ráji

21.11.2011 21:00

...do Českého ráje cesta příjemná je, dudláj, dudláj, dá...

 

Prodloužený víkend jsme strávili na chaloupce v Českém ráji. Dělali jsme, že pracujeme na dřevě, ale hlavně jsme odpočívali a chodili na výlety. Počasí bylo studené a mlhavé, ale v ráji je krásně vždycky, volna jsme si užili my i Ajka.

Do Turnova jsme dojeli cobydup (no dobře, co by zadupalo spící stádo) a díky luxusnímu servisu jsme si nechali odvézt těžké věci přímo na chaloupku a sami jsme vyrazili pěšky přes Turnov do Malého Rohozce do pivovarské hospody. Pro všechny pivaře - tak dobrou dvanáctku si jen tak někde nedáte, Rohozec je Rohozec! :-) Při cestách Českým rájem doporučujeme rohozecký pivovar navštívit, kromě lahodného piva v restauraci i výborně vaří a paní hostinská je velice milá. Cesta domů vedla tmou, přesto jsme nezbloudili a zbytek večera jsme strávili u tepla krbových kamen.

Páteční řezání dřeva bylo překvapivě rychlé, nejvíc jsem se nadřela já, když jsem se snažila všechny při práci vyfotit. :-D Ano, ulejvala jsem se! Zato jsem ale pocvičila s Ajuškou odložení a taky jsme trénovaly samotu v cizím prostředí. Odpolední vycházka Klokočskými skalami za svitu čelovek (stmívá se holt moc brzo) bylo v husté mlze poněkud dobrodružné, zvlášť když to vypadalo, že první ze skal spadne Ajka, která nás neohroženě vedla vpřed úplně mimo značku a hlavně přímo k okraji skalních stěn. Ale nedali jsme se a došli jsme v pořádku. :-)

Fotky z výletu a řezání dřeva.

Poprvé po dlouhé době jsme se podívali na zříceninu hradu Rotštejn. Dříve neudržovaný zbytek hradu postaveného na pískovcových skalách se pod rukama nadšenců stal nádherně dostupným a je radost se projít až na vrchol skal. O víkendech od jara do podzimu na hradě někteří z oněch nadšenců bývají, takže komu nestačí jen číst cedulky, může se od nich dozvědět i spoustu dalších detailů o historii hradu a opravách, které již byly provedeny a které jsou ještě v plánu.

Fotky z Rotštejna a cesty domů.