Faux pas v šalině

25.02.2012 15:58

Dělám neviditelnou...

 

Nevím jak komu, ale mně je zvýšená pozornost okolí poněkud nepříjemná. Ajka mě v průběhu tohoto týdne zásobovala zážitky, které mi způsobují lehké psychické trauma a při představě cesty šalinou už začínám dostávat osypky. Ona nedělá žádné zlotřilosti, neotravuje nikoho nebo tak, ale řeší si svoje hárací záležitosti. Zřejmě konečně vymyslela způsob, jak využít oněch jinak ztracených 35 minut jízdy. Cestou na zastávku se Ajka rozpohybuje a díky tomu začne kaňkovat. Jakmile se zastavíme, má proto hned nutkavou potřebu se očistit. Na zastávce to nevadí, pokud by někoho pohoršoval pohled na psa olizujícího si intimní partie, nechť poodejde nebo obrátí svou pozornost na architektonickou krásu Vojenské nemocnice. Horší je to ale po nastoupení do šaliny. Jakmile Ajku posadím, hned si vzpomene, že je potřeba provést hygienu. Vstane, asi desetkrát se na místě otočí, sedolehne si a začne se i přes náhubek čistit. Po pěti minutách se posadí, vstane, udělá patnáct otoček na jednu strau, rozmyslí si to, udělá pětadvacet ototček na druhou stranu, zase si sedolehne a zase se důkladně čistí. A tak pořád dokola. Spolucestující nás opovržlivě sjíždí pohledem a já dělám, že ke mě ten pejsek vůbec nepatří. No vysvětlujte jim, že Ajka dělá jen to, co jí velí instinkty!

Díky Ajce jsme teď také objevili různé nové poznatky týkající se hárání. Většinou jsme měli v ruce jen psí kluky, případně Orchi, která má ale hárání skryté, takže na ní skoro nic není poznat. Například nás překvapilo, jak důkladně Ajka po sobě "zametá stopy". Jakmile někde ukápne na zem, kromě čistění sama sebe důkladně olíže i kapky ze země. A je jedno, jestli je to v pelechu, doma na zemi nebo třebas v té šalině. Ajka je prostě důkladná uklizečka. :-)

Ajušce bude za měsíc už rok, tak jsme si udělaly parádní výlet Holednou. Počasí bylo jarní, v lese krásně voněla vlhká hlína a borová kůra, akorát namísto stádeček zvěře jsme potkávaly stáda lidí, holt kdo jde na výlet v krásném počasí, musí počítat s davy. Ale až zase někdy bude krásně hnusně, pak bude Holedná jenom naše!

Takhle jsme si vycházku užily.